thumbnail-image-5715491

Дешевше і швидше, ніж в ЄС: на Вінниччині ремонтують дороги з 10-річною гарантією

Цього року в пріоритеті Мінінфраструктури ремонт трас міжнародного значення. Одна з них – М-12 – перетинає Вінниччину. Перший крок в напрямку ремонту дорожнього покриття на території області зробили ще торік, оновивши 10 км шляху від Вінниці в напрямку Літина. У 2018-му році тут відремонтували ще 7 кілометрів. Наразі основні обсяги робіт завершені: дорожнє покриття відремонтоване та стало ширшим, встановлені бордюри, відбійники та навіть вуличне освітлення в межах населених пунктів.

Нова дорога приємно тішить око місцевих жителів та спокушає водіїв сильніше тиснути на педаль газу. Про необхідність зменшити швидкість нагадують шумові смуги на покритті. Для доріг з таким інтенсивним рухом це вимушена необхідність, яка нагадує про увагу на дорозі.

 «Дорога дійсно чудова, якісна. І, незважаючи на велику завантаженість, можна їхати доволі спокійно та відчувати безпеку. Головне, щоб ця дорога прослугувала якомога довше,» – ділиться враженнями Сергій, водій синього «CITROЁN Aircross».

Слугуватиме відремонтоване покриття щонайменше 10 років, переконують у фірмі-виконавиці робіт – спільному підприємстві «Автострада». Про це в інтерв’ю для телеканалу «Вінниччина» розповів заступник директора підприємства Григорій Глєбов. За словами керівника, для цього у компанії є всі умови – нова техніка, власні заводи та сучасні німецькі технології.

«Автострада» гарантує, що при правильній експлуатації дороги слугуватимуть 10 років. Гарантує. Я особисто гарантую. Я хочу, щоб у нас дорога була не гірше, ніж в Європі. Тільки потрібно, щоб експлуатаційні служби ставилися до цього більш серйозно. Тому що, якщо не чистиш чоботи - вони рвуться. Не доглядаєш за дорогою - вона теж занепадає. Так що будемо сподіватися, що все у нас вийде, і дорогу будемо будувати далі. В літинському напрямку ми зробили 17 кілометрів. Поки що по покриттю претензій до нас від замовників немає. Дорожній контроль якості теж перевіряв. Висновок по асфальтобетону і по всьому - позитивний. Сьогодні тривають роботи по М-12 від Вінниці в бік Умані на 2-х об'єктах: від Вінниці до Вороновиці та від Немирова в бік Гайсина».

 «Зараз виконуються роботи з улаштування шару регенерації, а позаду йде ще одна бригада, яка укладає нижній шар асфальтобетону. Техніка в нас хороша, працюємо якісно, самі бачите», – говорить машиніст автогрейдера Андрій Росокай.

Такий підхід вселяє впевненість, що відремонтоване підприємством «Автострада» дорожнє покриття на трасі М-12 не зійде навесні разом зі снігом, а слугуватиме багато років.