thumbnail-image-5716616

На Миколаївщині Автострада відновлює автошлях М-13, що сполучає три області

У Миколаївській області Автострада проводить капітальний ремонт ділянки траси М-13, яка сполучає регіон з Кіровоградщиною та Одещиною. До початку робіт стан дороги, яка не знала повноцінного ремонту півстоліття, був просто катастрофічним – подекуди бетонні плити були повністю зруйновані. Оскільки М-13 – це автошлях міжнародного значення, який збігається з європейським маршрутом E584, його відновлення було вкрай актуальним.

Проєкт передбачає заміну старого бетонного покриття на сучасне асфальтобетонне та поширення дороги з 7 до 8 метрів.

На відрізку від межі з Кіровоградською областю вже виконано такі роботи:

  • демонтовано бетонні плити за допомогою бетоноподрібнювача Impactor;
  • проведено стабілізацію ґрунту за допомогою цементу;
  • влаштовано дренуючий шар;
  • влаштовано шар основи зі щебенево-піщаної суміші;
  • укладено шар крупнозернистого асфальтобетону.

Наразі триває влаштування водовідвідних лотків. На наступному етапі буде укладено верхній шар покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону. Також серед запланованих робіт на об’єкті – ремонт мосту, який проведуть фахівці мостобудівного підрозділу Автостради.

Роботи на ділянці будуть завершені наступного дорожньо-будівельного сезону. Загальна протяжність автошляху М-13 – майже 258 кілометрів. Він починається від Кропивницького і веде до пропускного пункту Платонове на кордоні з Молдовою у Одеській області.

Цього року Автострада провела ремонт дорожнього покриття на шести ключових вулицях Миколаєва. Загальна протяжність відновлених ділянок – 10,5 км. Працювали у цілодобовому режимі, а для мінімізації незручностей для водіїв основні роботи проводили виключно у нічний час.